securityCzy zastanawialiście się dlaczego zostaliście pracownikiem ochrony, albo dlaczego chcecie zostać osobą, która naraża życie lub zdrowie dla ochrony innych osób lub mienia.
Dlaczego akurat taki zawód a nie inny, dlaczego ochrona?

Przygoda z branżą security.

Witam wszystkich czytelników serdecznie. Z branżą ochrony związany jestem już kilkanaście lat.  Tak jak kolega Mirosław, który rozpoczął podobny temat, zajmowałem się już w ochronie chyba wszystkim. Obecnie pracuję w wewnętrznych służbach ochrony. Poza tym staram się zmienić obecną  sytuację pracowników ochrony działając w Polskim Stowarzyszeniu Pracowników Ochrony.

W swoich postach będę was  prowokował, pytał, zmuszał do przemyśleń, do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem. Chciałbym aby wasze wybory i działania były świadome, jak pisze jeden z moich ulubionych autorów "życie nieświadome nie jest warte tego,by je przeżyć".

Wracając do pytania – dlaczego pracownik ochrony, a nie na przykład kierowca Tira, też nie ma was praktycznie w domu, a można o wiele więcej zarobić, dlaczego taki wybór czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym? Jeśli chodzi o mnie odkąd pamiętam chciałem pracować jako ochroniarz. Chciałem chronić słabszych, kogoś komu dzieje się krzywda, zapytacie pewnie dlaczego więc nie zostałem np policjantem, ale to już mój wybór, moja droga, a wy odpowiedzieliście już sobie?

Skąd to pytanie? A to dlatego abyście uświadomili sobie swoje cele, co chcecie osiągnąć pracując w ochronie, a następnie do tych celów dążyli, ale nie za wszelką cenę, po trupach, ale poprzez naukę, działanie, zdobywanie niezbędnej do osiągnięcia tych celów wiedzy i umiejętności. Czym byście się w ochronie nie zajmowali, musicie się szkolić, znać prawo, uczyć się postępowania z ludźmi, uczyć się udzielania pierwszej pomocy, szkolić się w strzelaniu, wydawałoby się, że ochroniarz nie ma wiele do roboty, a tu jednak się okazuje, że aby niewiele robić trzeba się wiele nauczyć.
Dlatego życzę wszystkim powodzenia w określaniu swoich celów i dążeniu do nich.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #2 jan 2016-07-26 22:39
Witaj Masz rację pracodawcy wykorzystują emerytów ale nie tylko ich bo wszystkich pracowników ochrony NA szczęście się to już skoczy ten wyzysk
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 robert kozłowki 2016-07-21 10:56
piepszenie większość ochraniarzy to emeryci lub też ludzie starsi schorowani co nie mają sił by pracować fizycznie i dlatego godzą się na te żebracze pensje żeby przeżyć,dodatkowo system ich wykorzystuje by ponosili opłaty za kursy co pięć lat ,czy wy robicie coś w tym kierunku by ukrucić ten proceder złodziejstwa
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Tomasz Kruszelnicki

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • Elissa 18.01.2018 22:09
  Hello I really enjoyed reading this article my web blog get more instagram followers ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 14.01.2018 22:05
  Paweł masz możliwość porównania naszej branży ale tak bez naszego polskiego narzekania ? To co zdałeś ...

  Czytaj więcej...

   
 • mały 14.01.2018 20:53
  I czego się tam u tych Niemców nauczyłeś ?

  Czytaj więcej...

   
 • Pawel 12.01.2018 05:01
  Pracuję od niedawna w ochronie w Niemczech, zdałem Sachkundeprüfung 34a, jak ktoś ma jakieś pytania to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gość 05.01.2018 14:40
  Pracuje w wawie w o w c. Tak wogule od kiedy będąc na posterunku można jeść?za zgodą Dowódcy można ...

  Czytaj więcej...