securityCzy zastanawialiście się dlaczego zostaliście pracownikiem ochrony, albo dlaczego chcecie zostać osobą, która naraża życie lub zdrowie dla ochrony innych osób lub mienia.
Dlaczego akurat taki zawód a nie inny, dlaczego ochrona?

Przygoda z branżą security.

Witam wszystkich czytelników serdecznie. Z branżą ochrony związany jestem już kilkanaście lat.  Tak jak kolega Mirosław, który rozpoczął podobny temat, zajmowałem się już w ochronie chyba wszystkim. Obecnie pracuję w wewnętrznych służbach ochrony. Poza tym staram się zmienić obecną  sytuację pracowników ochrony działając w Polskim Stowarzyszeniu Pracowników Ochrony.

W swoich postach będę was  prowokował, pytał, zmuszał do przemyśleń, do refleksji nad swoim życiem, postępowaniem. Chciałbym aby wasze wybory i działania były świadome, jak pisze jeden z moich ulubionych autorów "życie nieświadome nie jest warte tego,by je przeżyć".

Wracając do pytania – dlaczego pracownik ochrony, a nie na przykład kierowca Tira, też nie ma was praktycznie w domu, a można o wiele więcej zarobić, dlaczego taki wybór czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym? Jeśli chodzi o mnie odkąd pamiętam chciałem pracować jako ochroniarz. Chciałem chronić słabszych, kogoś komu dzieje się krzywda, zapytacie pewnie dlaczego więc nie zostałem np policjantem, ale to już mój wybór, moja droga, a wy odpowiedzieliście już sobie?

Skąd to pytanie? A to dlatego abyście uświadomili sobie swoje cele, co chcecie osiągnąć pracując w ochronie, a następnie do tych celów dążyli, ale nie za wszelką cenę, po trupach, ale poprzez naukę, działanie, zdobywanie niezbędnej do osiągnięcia tych celów wiedzy i umiejętności. Czym byście się w ochronie nie zajmowali, musicie się szkolić, znać prawo, uczyć się postępowania z ludźmi, uczyć się udzielania pierwszej pomocy, szkolić się w strzelaniu, wydawałoby się, że ochroniarz nie ma wiele do roboty, a tu jednak się okazuje, że aby niewiele robić trzeba się wiele nauczyć.
Dlatego życzę wszystkim powodzenia w określaniu swoich celów i dążeniu do nich.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #2 jan 2016-07-26 22:39
Witaj Masz rację pracodawcy wykorzystują emerytów ale nie tylko ich bo wszystkich pracowników ochrony NA szczęście się to już skoczy ten wyzysk
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 robert kozłowki 2016-07-21 10:56
piepszenie większość ochraniarzy to emeryci lub też ludzie starsi schorowani co nie mają sił by pracować fizycznie i dlatego godzą się na te żebracze pensje żeby przeżyć,dodatkowo system ich wykorzystuje by ponosili opłaty za kursy co pięć lat ,czy wy robicie coś w tym kierunku by ukrucić ten proceder złodziejstwa
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Tomasz Kruszelnicki

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • Zdenek Smetana 25.04.2018 07:23
  Nie. Nie ważne gdzie robiłeś kwity na Jamesa Bonda.

  Czytaj więcej...

   
 • Maurycy 24.04.2018 22:07
  Czy posiadając tytuł technika ochrony fizycznej, jestem zwolniony z odbycia tego kursu?

  Czytaj więcej...

   
 • Hans 24.04.2018 09:32
  No trudno zrobię ten kurs, ale za 5 lat to mam to już w CH. nie będę robił kursu

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 23.04.2018 16:49
  To nie wstyd mówić o prawdzie.Tylko u nas kryjemy się z tymi brakami i jesteśmy niby robocopami ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 23.04.2018 16:41
  Nawet jak znajdę,to i tak za 5 lat nowe dokształcenie.Ja to rozumiem,te rozterki i złość,sam tak czuję ...

  Czytaj więcej...