haker2
 
Zrobię dziś wyjątek i zalinkuję bloga, który niekoniecznie mądrze opiniuje działalność PSPO i w ogóle ochrony. Można też w linkowanym artykule poczytać o opinii autora na temat ochroniarzy. Zdaję sobie sprawę, że podsyłam blogerowi czytelników, ale jakoś to przeżyję.
 
Otóż pojawił się artykuł komentujący nasz list w sprawie minimalnego wynagrodzenia dla umów cywilnoprawnych. Oprócz komentarza do listu jest też komentarz o działalności PSPO, o ochroniarzach i o roli państwa.
 
Padaw nim m.in. taka opinia
 
Owszem, ja się zgadzam, że nie ma usprawiedliwienia dla zarabiania 3 złote na godzinę. Człowiek, który zgodził się na takie warunki musi być widocznie bezużytecznym idiotą do tego stopnia, że nie jest w stanie robić w życiu nic bardziej wartościowego. Ludzie, którzy nie potrafią znaleźć dla siebie nic pożyteczniejszego do roboty niż siedzenie na dupie i straszenie ludzi, są warci tyle ile ktoś skłonny jest im zapłacić. Na pewno nie 12 złotych za godzinę.
 
Nie, nie ma usprawiedliwienia na to, że ofiara losu po rozmowie z pracodawcą, który zaoferował idiotyczne 3 złote za godzinę, nie poszła do domu pękając ze śmiechu. Że nie wziął jeden z drugim i nie nauczył się czegokolwiek bardziej pożytecznego, bo był na to zbyt leniwy.
 
Być może to moja irracjonalna mięsiakofobia (taki rodzaj rasizmu) sprawia, że uważam Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony razem z ich petycjami za instytucję terrorystyczną, którą należałoby natychmiast zdelegalizować.
 
Autor zasugerował także prawidłową jego zdaniem odpowiedź na nasz list.
 
"Uprzejmie informuję, że zadaniem rządu nie jest wymuszanie haraczy dla organizacji przestępczych, tylko pilnowanie przestrzegania prawa i dotrzymywania umów. Dopóki pracownicy dobrowolnie zgadzają się na warunki umowy, rząd nie ma prawa interweniować. Jednocześnie informujemy, że próba wymuszenia rozbójniczego (Art. 282 KK) została zgłoszona do prokuratury. Sprawę rozstrzygnie sąd.
 
Z poważaniem,
Minister Wpieprzania Się w Twoje Życie".
 
 
Zapraszam więc do dyskusji na ten temat w komentarzach. Kto podziela zdanie wyrażone w tym artykule, a kto ma inne i jakie? Zapraszam do komentowania.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #4 nas kilku 2017-05-28 10:41
Wysoki Trybunale Karny, nie mieliśmy świadomości, że mamy do czynienia z organizacją terrorystyczną, prosimy o darowanie kary i wnioskujemy o nagrodę dla tego blogera / np. wczasy dla mądrych inaczej /
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #3 wmimm 2017-05-27 02:41
Komentarz pana x jakiegoś tam blogera, który próbuje zaistnieć w mediach społecznościowych nic nie znaczy, choć im więcej jest komentarzy podobnej treści, tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu,że nasza branża wymaga zmian instytucjonalnych i wizerunkowych. Historia pokazuje,że wizja świata tego blogera (który notabene pisze na róóóżne tematy mniej lub bardziej składnie) dla pracowników ochrony na dzień dzisiejszy nie spełniła się. Natomiast jego wywody uświadamiają mnie (może i innych również), że postrzegani jesteśmy jako ciecie i powinniśmy to zmienić.Jest nas prawie 100 tyś (kwalifikowanych) to wystarczająco dużo, aby przy odrobinie dyscypliny zebrać podpisy pod projektem ustawy by rozpocząć żmudny proces legislacyjny, który zaznaczam na początku, może na skutek zawiłości przepisów parlamentarnych nie zostać procedowany. Jednak wychodząc z tego założenia, nie powstałyby ustawy w latach 20, ani 50 , czy 90. Ktoś jest chętny do pomocy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Tomasz.Pienkowski 2016-03-13 05:55
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minimalna-stawka-godzinowa-nie-do,42,0,2037802.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 Tomasz.Pienkowski 2016-03-02 20:16
Link do artykułu został poprawiony, bo jakiś błąd się wkradł. Gdyby problem z linkiem się powtarzał, dajcie znać.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Tomasz Pieńkowski

Więcej artykułów tego autora

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • Elissa 18.01.2018 22:09
  Hello I really enjoyed reading this article my web blog get more instagram followers ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 14.01.2018 22:05
  Paweł masz możliwość porównania naszej branży ale tak bez naszego polskiego narzekania ? To co zdałeś ...

  Czytaj więcej...

   
 • mały 14.01.2018 20:53
  I czego się tam u tych Niemców nauczyłeś ?

  Czytaj więcej...

   
 • Pawel 12.01.2018 05:01
  Pracuję od niedawna w ochronie w Niemczech, zdałem Sachkundeprüfung 34a, jak ktoś ma jakieś pytania to ...

  Czytaj więcej...

   
 • Gość 05.01.2018 14:40
  Pracuje w wawie w o w c. Tak wogule od kiedy będąc na posterunku można jeść?za zgodą Dowódcy można ...

  Czytaj więcej...