socialmedia

W dzisiejszym podsumowaniu m. in. o złapaniu słynnego konwojenta ze Swarzędza a także o strajku włoskim w Modlinie. Zobacz co jeszcze wydarzyło się w mijającym tygodniu.

 

Konwojent, który ukradł 8 milionów zatrzymany

 W poniedziałek 15 lutego 2016 podano informację o schwytaniu w Łodzi konwojenta, który zasłynął tym, że zniknął razem z ochranianymi pieniędzmi. Do tej pory wydawało się, że była to kradzież doskonała. Facet z dużą brodą, nie zostawiający żadnych śladów, ze zmienioną tożsamością wyparowuje nagle i nikt nie może go znaleźć. Sprawę nagłaśniały w wakacje 2015 roku chyba wszystkie media a bohater tego zdarzenia zyskał sławę, jakiej mógłby pozazdrościć nie jeden celebryta. My o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

GrduszakKonwojent

 

 Dziś już wiemy, że przestępstwo doskonałe nie istnieje. Mimo zgolenia brody i zrzucenia kilku kilogramów mężczyzna został zatrzymany w Łodzi gdzie mieszkał. Wiadomo także, że nie działał sam. Listem gończym poszukiwany jest wiceprezes firmy, która zatrudniła konwojenta. Warto wspomnieć, że przyjęto do pracy w konwojach osobę bez weryfikacji, z fałszywą tożsamością i z własnoręcznie napisanym oświadczeniem o niekaralności. Pieniędzy, które ukradł jak dotąd nie odnaleziono.

Lista wstydu

Od 4,95 do 7,97 zł za godzinę, tak państwowe instytucję wyceniają godzinę pracy pracownika ochrony ustalając budżety na ochronę swoich obiektów. Dane takie podała Konfederacja Lewiatan.

listawstydu

 

Nasuwa się pytanie jak kwoty przeznaczone na ochronę mają się do płacy minimalnej? Dlaczego instytucje państwowe łamią prawo zamiast świecić przykładem chociażby podmiotom prywatnym?

 

Strajk włoski w Modlinie

Operatorzy kontroli bezpieczeństwa ogłosili przeprowadzenie we wtorek 16 lutego strajku włoskiego na lotnisku w Modlinie. Protest spowodowany był tym, że nie otrzymali wynagrodzeń za styczeń. Jak widać w nowym roku firmy postanowwiły przerzucić dodatkowe koszty związane z uzusowieniem umów na pracowników co oczywiście w naszej branży nie dziwi nikogo. Podobno są i tacy przedsiębiorcy, którzy chcą wypłacać pensje pracownikom raz na dwa miesiące po to aby uniknąć dodatkowych kosztów. Więcej o naginaniu prawa przeczytasz tutaj. Jakie jeszcze niespodzianki przygotowują przedsiębiorcy dla kwalifikowanych pracowników ochrony i dlaczego takie rzeczy tylko w branży ochrony osób i mienia?

strajkModlin

 

Kolejne podsumowanie za tydzień. Tymczasem zapraszam do komentowania i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat tego co dzieje się w ochronie.

 

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz wszystko od:

Mirosław Podgórski

Więcej artykułów tego autora

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • ThurmanTof 21.06.2018 05:52
  Изготовлениесветодиодных табло валют, бегущих строк, табло для АЗС

  Czytaj więcej...

   
 • YukikoSab 20.06.2018 13:06
  недорогие грузоперевозки Пермь отзывы недорогие грузоперевозки Екатеринбург отзывы недорогие международные ...

  Czytaj więcej...

   
 • Christiane 20.06.2018 07:45
  Here are several tips in the pros used to hone your own comedic talents. Some versions point out that ...

  Czytaj więcej...

   
 • MichaelGuito 19.06.2018 15:41
  нет подачи воды стиральная машина BOSCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • KennethLof 19.06.2018 12:10
  Account Dispenser http://cyber-hub.net/:

  Czytaj więcej...