socialmedia

Co się wydarzyło w tym tygodniu? Czy w mediach społecznościowych zajmowano się tematami z branży ochrony. Zapraszam na cotygodniowy przegląd wydarzeń. 

Pracownicy ochrony ujęli syryjczyka

Pracownicy ochrony w Zgorzelcu podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych dokonali ujęcia człowieka, który ich zdaniem bezprawnie przebywał na terenie chronionym. Wydawałoby się, że to zwykłe rutynowe działania ochrony jakie wykonuje się często podczas pełnienia służby. Dlczego zdarzenie to wywołało wielkie poruszenie opinii publicznej? Okazało się, że ujęty mężczyzna to legitymujący się paszportem obywatel Syrii. Zdaniem wielu działania ochrony były bezprawne. Mało tego, Partia Razem złożyła zawiadomienie do prokuratury o nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i bezprawnym zatrzymywaniu ludzi. Przeciwko ochroniarzom wystąpili także Burmistrz Zgorzelca, Policja i Rzecznik Praw Obywatelskich. Nasuwa się jeden wniosek: pracowniku ochrony jeżeli zobaczysz na swoim obiekcie osobę, która przebywa na nim bezpodstawnie i w widoczny sposób narusza prawo (np. kradnie) a wyglądem przypomina imigranta z Syrii, puść go wolno jeśli nie chcesz tłumaczyć się ze swoich poczynań przed prokuratorem.

syryjczyk

 

Gonił złodziei, zginął pod kołami tramwaju

Do tragicznego zdarzenia doszło w Częstochowie podczas pościgu pracownika ochrony za złodziejami. 21-letni ochroniarz wpadł pod tramwaj i poniósł śmierć na miejscu. Złodzieje ukradli nieznaczną ilość wódki, więc odpowiedzą tylko za wykroczenie.

wczestoch

 

Ciekaw jestem waszych opinii. Czy pracownicy ochrony ujmując obcokrajowca zrobili to bezprawnie? Czy złodzieje powinni odpowiadać tylko za wykroczenie czy za przyczynienie się do spowodowania śmiertelnego wypadku?

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zobacz wszystko od:

Mirosław Podgórski

Więcej artykułów tego autora