socialmedia

Zapraszam na cotygodniowy przegląd najciekawszych wpisów w serwisach społecznościowych dotyczących zagadnień ochrony osób i mienia oraz bezpieczeństwa państwa. Od dzisiaj w każdy weekend  sprawdzać będziemy co powiedziały bądź napisały osoby odpowiedzialne za ład i porządek w naszym kraju. Zobaczymy także jakie wydarzenia były najczęściej komentowane. Jako, że mamy początek nowego roku, sprawdźmy jakie wydarzenia cieszyły się największą popularnością w minionym 2015 roku.

 

Nowy Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Generał Stanisław Koziej ogłosił na Twitterze, że nowym Szefem BBN-u zostanie Paweł Soloch - były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i administacji a także szef Obrony Cywilnej Kraju. Miejmy nadzieję, że zarówno Pan Soloch jak i jego ewentualni następcy będą zapraszać do siebie przedstawicieli branży ochrony osób i mienia tak jak to robił Pan Generał.

koziejtweet

Pan Koziej  w sposób bardzo żartobliwy i z dystansem do siebie postanowił podziękować swoim fanom śledzącym jego wpisy:

koziejtweet2

 

Inauguracja prezydentury Andrzeja Dudy

W czwartek 6 sierpnia Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Później przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczystość objęcia przez nowego Prezydenta zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi. Wieczorem Andrzej Duda spotkał się z internautami na Facebooku, gdzie podczas transmisji na żywo, odpowiadał na ich pytania.

duda

 

Konwojent ukradł 8 milionów złotych


W sierpniu ogólnopolskie media obiegła informacja o konwojencie, który „zniknął” z ośmioma milionami złotych. O sprawie pisaliśmy tutaj. W mediach społecznościowych również nie brakowało komentarzy:konwojent

Sprawa konwojenta stała się tak popularna, że poświęcano jej dużo miejsca także w programach telewizyjnych. Wielokrotnie w głównych serwisach informacyjnych pojawiał się z komentarzem przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony. Od tego momentu jeżeli coś dzieje się w ochronie to media proszą o opinię PSPO. Odnotowaliśmy również niespodziewany wzrost polubień naszego profilu na Facebooku. Zobacz tutaj.

tvn24

 

Sejm pochylił się nad postulatami PSPO i zmienił ustawę

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony postulowało za ograniczaniem biurokracji z prośbą o rozpatrzenie możliwości wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 roku tak aby pracownik ochrony nie miał obowiązku przechodzenia pełnego kursu lub szkolenia po okresie 5 lat od jego ukończenia. Aktualnie wyglądało na to że Pracownik Ochrony po okresie 5 lat musiałby przechodzić pełen kurs czyli minimum 245 godzin programowych. Kursu nie udało się znieść ale zmniejszono liczbę godzin szkoleniowych do 50. W związku z powyższym pracownicy ochrony będą ponosić mniejsze koszty takiego kursu. Szerzej o korzyściach ekonomicznych wynikających ze zmiany ustawy pisaliśmy tutaj. Temat zmiany zapisów ustawy był przytaczany w serwisach branżowych:

facepostulaty

 

Polska ochrona w Izraelu

Prezes firmy City Security oraz członek zarządu Polskiej Izby Ochrony, Pan Beniamin Krasicki zdecydował o wysłaniu do Izraela swoich pracowników ochrony. Polscy ochroniarze mają za zadanie wspierać izraelskie wojsko i policję w ochronie mieszkańców Jerozolimy przed atakami terrorystycznymi. Wydarzenie bez precedensu w histori polskiej branży ochrony. Dotychczas udział w takich działaniach był domeną amerykańskich firm.

facekrasicki

 

Nowa władza

Rok 2015 był rokiem wyborczym. Zarówno nowy Prezydent, Premier i rząd to owoce zwycięskich kampani dotychczasowej opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość. Co zrobi nowy Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji? Takie pytanie zadawaliśmy tutaj. Dziś już wiemy, że nowa władzanie nie próżnuje. W ekspresowym tempie zmieniane jest wiele ustaw, wymieniono szefów służb. O zmianach jakie zachodzą w  MSWiA i w instytucjach podległych ćwierkano na Twitterze:

twittermswia2

twitteredytaZ

twittermswia3

Co przyniesie Nowy Rok? Czy wprowadzone zostaną zmiany które będą miały wpływ na nasze życie? Jeżeli tak to oby były to zmiany na lepsze, czego Tobie i sobie życzę.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz wszystko od:

Mirosław Podgórski

Więcej artykułów tego autora

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • ThurmanTof 21.06.2018 05:52
  Изготовлениесветодиодных табло валют, бегущих строк, табло для АЗС

  Czytaj więcej...

   
 • YukikoSab 20.06.2018 13:06
  недорогие грузоперевозки Пермь отзывы недорогие грузоперевозки Екатеринбург отзывы недорогие международные ...

  Czytaj więcej...

   
 • Christiane 20.06.2018 07:45
  Here are several tips in the pros used to hone your own comedic talents. Some versions point out that ...

  Czytaj więcej...

   
 • MichaelGuito 19.06.2018 15:41
  нет подачи воды стиральная машина BOSCH ...

  Czytaj więcej...

   
 • KennethLof 19.06.2018 12:10
  Account Dispenser http://cyber-hub.net/:

  Czytaj więcej...