bronPolskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony w minioną sobotę 12 września 2015 roku zorganizowało I Zawody Strzeleckie o puchar Prezesa PSPO. Wszystko było zapięte na ostatni guzik a zawody miały odbyć się równo o godzinie 15:00, ale niestety zdarzenia potoczyły się w bardzo nieoczekiwany sposób.

Warto przypomnieć

Aby zrozumieć sytuację w jakiej znalazł się organizator zawodów czyli PSPO należy przypomnieć iż ich organizacja  zaczęła się już w kwietniu 2015 roku. Już wtedy powstał pomysł zawodów które miały na celu krzewienie wspólnoty zawodowej, w tym popularyzowanie pozycji i znaczenia zawodu pracownika ochrony. Przez cały ten czas dbano o szczegóły imprezy tak aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. W tym miejscu należą się szczególne podziękowania Mirkowi Podgórskiemu (członkowi PSPO), ponieważ to on w niemalże 100% odpowiadał za organizację zawodów i przygotował je perfekcyjnie.

Tuż przed zawodami

Pierwsi uczestnicy zawodów zaczęli gromadzić się przed strzelnicą już o godzinie 12:00, natomiast o godzinie 14:30 był komplet 18 zawodników. Wśród wszystkich osób przybyłych na zawody było widać wyraźną chęć rywalizacji o Puchar i zdobycie pierwszego miejsca.

Niestety o godzinie 14:55 otrzymaliśmy informację od jednego z sędziów przebywających na strzelnicy że wszystkie strzelania w dniu dzisiejszym zostają odwołane, a strzelnica zostaje zamknięta! Powodem zaistniałej sytuacji był wypadek jaki wydarzył się chwilę przed informacją od sędziego. Mężczyzna jaki przebywał na strzelnicy przy jednym ze stanowisk do strzelania jak nam się wtedy wydawało uległ wypadkowi, lecz dziś już wiemy że raczej było to samobójstwo.

Dla potwierdzenie w/w informacji publikuję linki do informacji prasowych:
Radio ZET - Śmierć na strzelnicy w stolicy
Warszawawpigulce.pl - Samobójstwo w strzelnicy na Bielanach
Fakt.pl - Samobójstwo na strzelnicy. 32-latek zabił się w Warszawie

Podziękowania

Pomimo tego iż zawodów nie udało się zorganizować z przyczyn niezależnych od Stowarzyszenia chciałem wszystkim uczestnikom przybyłym na zawody gorąco podziękować za zainteresowanie zawodami, a jednocześnie przeprosić w imieniu całego PSPO za to iż zawody nie odbyły się. Gorące podziękowania należą się wszystkim, lecz chciałbym w szczególności podziękować Panu Stefanowi Jerzemu Siudalskiemu wybitnemu ekspertowi z dziedziny ochrony osób i mienia który przybył na zawody oraz Pani Grażynie Buryło Prezes firmy Skarem Sp. z o.o. za specjalne wysłanie pracowników firmy aby uczestniczyli w zawodach, przy czym jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom.

Pragniemy poinformować iż nikomu z członków PSPO, ani też osób spoza PSPO a przybyłych na zawody nic się nie stało, a zdarzenie nie miało nic wspólnego z zawodami. Jak również informujemy wszystkie osoby które dokonały wpłaty za udział w zawodach że środki finansowe zostaną im zwrócone.

Na koniec chciałem złożyć w imieniu PSPO wyrazy współczucia i ubolewania z powodu utraty bliskiego dla rodziny i przyjaciół mężczyzny który zmarł na strzelnicy.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • zbój 17.07.2018 19:39
  sól ziemi, wreszcie ktoś to powiedział otwarcie

  Czytaj więcej...

   
 • gosia 17.07.2018 10:50
  cały ten przepis to wyciagnięcie kasy. To prawda w tym kraju łupi sie nas, to tak jakby każdy ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 10.07.2018 18:56
  A ewentualne zwiększenie godzin do ustawowych nieprzekraczających 50 (Ustawa o ochronie osób i mienia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 10:18
  Jesteśmy rozbici na drobne kawałeczki, gdzieś tam niby zorganizowani w strukturę związku, stowarzyszenia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 09:55
  Aby nie odbiegać od tematu, to nie przypominam sobie odzewu np. ze struktur związkowych chcących robić ...

  Czytaj więcej...