BEZPIECZENSTWO NA UCZELNIACH banner 1347x732px C
Instytut PWN od kilku lat realizuje projekty edukacyjne dla środowiska akademickiego. Temat bezpieczeństwa jest szczególnie ważny w obecnych czasach. Nie ma tu miejsca na niedopatrzenia, ponieważ w wyniku nawet drobnych uchybień zagrożone może być życie i zdrowie ludzkie. W czerwcu 2016 roku odbyła się pierwsza konferencja z cyklu: „Bezpieczeństwo na uczelniach” poświęcona tematyce bezpieczeństwa wydarzeń. Pierwsza edycja zgromadziła najznakomitszych gości, przedstawicieli środowiska akademickiego i stała się konieczną platformą do wymiany poglądów oraz doświadczeń. Konferencja spełniła oczekiwania uczestników, którzy potwierdzili konieczność kontynuowania tematyki bezpieczeństwa imprez organizowanych na uczelniach.


Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Instytut PWN zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji Bezpieczeństwo na uczelniach, która odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia 2017 r. Tym razem podjęty zostanie temat organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, które sprawiają trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (masowa czy niemasowa).


Konferencja adresowana jest przede wszystkim dla rektorów i prorektorów ds. studenckich, kanclerzy, rzeczników prasowych, przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich, pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.


W trakcie konferencji poznają Państwo regulacje prawne, jakie należy stosować w przypadku organizacji imprez na uczelniach. Eksperci, do których należą między innymi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą praktycznych porad. Będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami, jakie miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.


Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrona.
Więcej informacji: TUTAJ>>>

 

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #2 piotr 2017-04-02 14:06
Parafrazując znany tekst na banknocie z Waryńskim - kierownicy do spraw bezpieczeństwa imprez masowych łączcie się. Mam nadzieję, że Konferencja wniesie w życie konkretne rozwiązania a nie odhaczenie "byłem" i próżne zadowolenie. Ale czy celem jakiejkolwiek konferencji jest rozwiązanie problemu czy tylko wymiana poglądów przy butelce wody mineralnej ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 piotr 2017-04-02 13:45
W czym problem ? Jak interpretować przepisy ? Znowu dużo szumu i mało konkretów ? Jeżeli potrzeba dopisać jakiś punkt czy zmienić, bo życie pokazało, że pojawiły się sytuacje nieujęte w Ustawie to co za problem by to zrobić ? Wiedza praktyczna i zdrowy rozsądek, czyli praktyk mówi jak jest a teoretyk konfrontuje to z aktualnymi przepisami a badacze ksiąg dawnych omawiają inne przepisy prawa, które zostały uchwalone "dawno dawno temu i zapomniano o nich",
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Mirosław Podgórski

Więcej artykułów tego autora

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • mbbhgyt 23.06.2017 10:11
  Skreślany z Listy KPO, nie tracisz papierów dotyczących kwalifikacji, po uzyskaniu dokumentu od lekarza ...

  Czytaj więcej...

   
 • XXL 22.06.2017 09:29
  Kiedyś można było zawiesić licencję a teraz jesteś skreślony z listy i tracisz wszystko.

  Czytaj więcej...

   
 • Maxi 22.06.2017 00:07
  A czy ktoś wie czy w momencie gdy kończą mi się badania lekarskie, a nie robię nowych bo na razie nie ...

  Czytaj więcej...

   
 • next 17.06.2017 21:00
  tak sol podziękował pracownikom ochrony, mam nadzieje że to co powiedział wczoraj minister się spełni ...

  Czytaj więcej...

   
 • stop 15.06.2017 10:50
  Na jakiej podstawie tak sądzisz z tymi dodatkami i przeciwwskazaniami na broń bo ogólnie, to rozumiem ...

  Czytaj więcej...