przestepca

W nocy z 9 na 10 kwietnia, załoga grupy interwencyjnej firmy STEKOP w składzie Leszek Mączyński i Jarosław Buczyński około godziny 1:30 w Radomsku na ulicy Portowej uniemożliwili pijanemu kierowcy jazde na podwójnym gazie.

Ochroniarze odebrali pijanemu mieszkańcowi powiatu Radomszczańskiego kluczyki, na co ten zareagował agresją wobec pracowników ochrony, w następstwie swojego zachowania został obezwładniony oraz zakuty w kajdanki.
Grupa interwencyjna przekazała ujętego, pijanego, agresywnego mężczyznę przybyłemu na wezwanie patrolowi Ruchu Drogowego. Badanie na obecność alkoholu wykazało 1,30 miligrama na litr.

Obecnie sprawą tego niedoszłego "mordercy" zajmuje się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Jest to drugi opisywany przeze mnie przypadek kiedy pracownicy ochrony bezinteresownie eliminują zagrożenie dla życia i zdrowia wielu ludzi w postaci pijanego kierowcy, wykraczając poza zakres swoich obowiązków służbowych. Poprzedni opisywałem dwa miesiące temu.

Zastanawiające jest społeczne przyzwolenie na jazde pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
W mojej ocenie prokurator każdorazowo w sytuacji kiedy pijany wsiada za kierownicę powinien stawiać zarzuty usiłowania zabójstwa, narażenie na utratę życia lub zdrowia wielu osób lub możliwości sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

A czy w waszej ocenie osoby prowadzące pojazdy mechaniczne pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających są w naszym systemie prawnym zbyt łagodnie traktowane?

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #4 Hubert Kwintal 2016-04-18 15:15
Oni pewnie nie, ale doświadczenie (również moje, osobiste) uczy, że jak ochrona za bardzo się wyrywa, to policjanci chętnie zwalają na nią część swojej roboty, a zasługi przypisują sobie. Nie postuluję, żeby to rozwiązać ustawowo (bo to nie możliwe), ani, żeby nie reagować zupełnie na zdarzenia tego typu, ale... warto o tym pamiętać i zachować pewną dozę czujności.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #3 Momo 2016-04-15 12:53
Znalazł się fan statystyk i wykresów. Oni tego nie robili dla statystyk.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #2 flondra 2016-04-15 08:55
a statystyki pójdą na konto policji jakie maja wykrycia wśród pijanych kierowców, to tak samo gdy w markecie dochodzi do kradzieży i przyjeżdża policja po sprawców
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #1 Hubert Kwintal 2016-04-15 02:21
Jeśli chodzi o pijanych kierowców to, moim zdaniem karać należy z całą bezwzględnością. Może nie koniecznie usiłowanie zabójstwa, ale dożywotni zakaz prowadzenia, plus bardzo wysoka kara pieniężna to minimum przyzwoitości.
Ale... Nie przesadzałbym też z definicją pijanego kierowcy. Sam nigdy nie siadam za kółko, jeśli choćby podejrzewam, że coś tam mogę wydmuchać. Ale, tak na zdrowy rozum, czy gorszy jest kierowca po małym piwie, czy może taki, któremu chce się akurat siku, wiezie dwójkę rozwrzeszczanych dzieci, albo pokłócił się właśnie z żoną? Który z nich będzie bardziej skoncentrowany na prowadzeniu i obserwacji drogi?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Paweł Bilko

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • zbój 17.07.2018 19:39
  sól ziemi, wreszcie ktoś to powiedział otwarcie

  Czytaj więcej...

   
 • gosia 17.07.2018 10:50
  cały ten przepis to wyciagnięcie kasy. To prawda w tym kraju łupi sie nas, to tak jakby każdy ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 10.07.2018 18:56
  A ewentualne zwiększenie godzin do ustawowych nieprzekraczających 50 (Ustawa o ochronie osób i mienia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 10:18
  Jesteśmy rozbici na drobne kawałeczki, gdzieś tam niby zorganizowani w strukturę związku, stowarzyszenia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 09:55
  Aby nie odbiegać od tematu, to nie przypominam sobie odzewu np. ze struktur związkowych chcących robić ...

  Czytaj więcej...