ujecie

Jak mało pozytywnych przekazów na temat pracowników ochrony i tego trudnego zawodu trafia do mediów wiemy wszyscy doskonale dlatego kiedy tylko dostałem informacje o ujęciu osoby w sposób jawny zagrażającej życiu mieszkańców Orzesza i okolic, postanowiłem uzyskać więcej informacji i podzielić się dobra nowina z wami.

W dniu 30 stycznia 2016 roku w godzinach popołudniowych grupa interwencyjna firmy Top Security w składzie Rafał Nowak i Mariusz Oleś (członek PSPO) podczas pełnienia służby, została niemiło zaskoczona zdarzeniem drogowym na ulicy Gliwickiej w Orzeszu, pierwszeństwo wymusił im samochód wyjeżdżający z drogi podporządkowanej nawet się nie zatrzymując. Zachowanie kierowcy wydawało się im na tyle podejrzane ze postanowili pojechać za nim w między czasie nabierając podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy.
Na wysokości ronda ludzie musieli uciekać z przejścia dla pieszych, gdyż kierowca jechał tak niebezpiecznie. W wyniku najechania na wysepkę przy rondzie obserwowany kierowca uszkodził sobie felgę, co zmusiło go do szukania parkingu. Zatrzymał się na parkingu marketu Tesco w Orzeszu.
Ochroniarze widząc, że mężczyzna ma problemy z opuszczeniem o własnych siłach auta, podjęli zdecydowaną interwencje, polegającą na odebraniu kluczyków i wezwaniu patrolu Policji. Na taką postawę naszych kolegów z branży, mężczyzna zareagował agresja ukierunkowaną na interweniującego Mariusza Olesia na ta okoliczność zosatły użyte środki przymusu bezpośredniego.
Przybyły na miejsce patrol Policji drogowej z Mikołowa przebadał kierowce na alkomacie który wykazała 1,62 mg/l.
Kierowca po interwencji ochroniarzy nie wymagał specjalistycznej opieki medycznej.

Pytanie do was: Czy tak zachowujący się pracownicy ochrony zasługują na wyróżnienie i nagrodę bądź chociażbyś pochwałę od włodarzy na terenie których dokonują tak bohaterskich czynów, usuwając realne zagrożenie dla życia ludzi.

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-2 #9 Adam Adamowicz 2017-10-10 11:51
Zdecydowanie należy się im wyróżnienie,a nawet jednorazowa nagroda pieniężna w postaci chociaż by premii uznaniowej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #8 momo 2016-02-16 18:25
Cytuję Marx:
Pytanie tylko czy ochrona mogła użyć środków przymusu bezpośredniego na terenie nie chronionym ?? Oczywiście pochwalam postawę, ale żyjemy w takim kraju, że Panowie z ochrony mogą mieć problemy :/

GI pracuje na określonym obszarze jak się domyślam parking przylegał do obiektu dozorowanego przez tą GI co w zupełności wystarcza do uzasadnienia urzycia określenia "śpb", jeśli nie to tylko inna terminologia, wszak prawo do obrony posiada każdy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #7 Hubert Kwintal 2016-02-13 13:29
Kiedyś mówiłem, że warto by przyznawać jakiś dyplom, czy nawet medal (choć rozumiem, że koszty itd... więc póki co pozostańmy przy dyplomach ;) ) za wzorową postawę, czy szczególne osiągnięcia na służbie.
Teraz to tylko miły gest, ale gdyby robić to konsekwentnie i jasno określić kryteria to z czasem takie wyróżnienie nabrałoby realnego znaczenia, również dla pracodawców (potrwałoby to oczywiście parę lat, ale tak, wierzę, że to możliwe).
Myślę, że panowie Rafał Nowak i Mariusz Oleś są doskonałymi kandydatami do takiego wyróżnienia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #6 Anioł 2016-02-13 12:22
Gratuluję chłopakom.. Super.. I zdecydowanie zasługują na wyróżnienie i nagrodę...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #5 Sebastian 2016-02-12 20:12
Panowie gratulacje!! Kawał dobrej roboty. Jak to dobrze, że są ludzie, którzy mają właściwie nastawiony kompas moralny i odwagę, żeby zadziałać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #4 Janusz z TG Secutity 2016-02-12 14:57
,z pewnością zasługują na zwyczajne potraktowanie za ustawowe uprawnienie do interwencji,co do środków przymusu bezpośredniego nadal ten temat nie jest ustawą ogarnięty!!!!Stąd tak kruche podwaliny garnięcia sie do służby ludzi,nadto uważam,że niepełnosprawny ochroniarz,to nie ochroniarz!!!!Nie chcę nikogo urażać,ale,,,,,,,,,,
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #3 OLO 2016-02-12 14:48
Czy moglem użyć środków przymusu...a co miałem zrobić w sytuacji gdy mężczyzna łapie mnie za kamizelkę operacyjna i próbuje wywrócić...jak dobrze pamiętam w ustawie pisze CHWYTY OBEZWŁADNIAJĄCE...ps. i tak miał dużo szczęścia..hehe..pozdrawiam...OLO
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #2 Marx 2016-02-12 14:19
Pytanie tylko czy ochrona mogła użyć środków przymusu bezpośredniego na terenie nie chronionym ?? Oczywiście pochwalam postawę, ale żyjemy w takim kraju, że Panowie z ochrony mogą mieć problemy :/
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #1 Paweł z CitySecurity 2016-02-12 13:30
W mojej opinii jak najbardziej - odpowiednio motywując pracowników dajemy im poczucie dobrze realizowanej pracy, co więcej, wskazujemy innym kierunek w jakim powinni zmierzać. Brawa dla Panów za wzorową postawę!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Paweł Bilko

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • zbój 17.07.2018 19:39
  sól ziemi, wreszcie ktoś to powiedział otwarcie

  Czytaj więcej...

   
 • gosia 17.07.2018 10:50
  cały ten przepis to wyciagnięcie kasy. To prawda w tym kraju łupi sie nas, to tak jakby każdy ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 10.07.2018 18:56
  A ewentualne zwiększenie godzin do ustawowych nieprzekraczających 50 (Ustawa o ochronie osób i mienia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 10:18
  Jesteśmy rozbici na drobne kawałeczki, gdzieś tam niby zorganizowani w strukturę związku, stowarzyszenia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 09:55
  Aby nie odbiegać od tematu, to nie przypominam sobie odzewu np. ze struktur związkowych chcących robić ...

  Czytaj więcej...