security15
Emigranci, uchodźcy czy jak ich zwać, czy będą mieli wpływ na branże ochrony w naszym kraju?
 
 

Oferty pracy w ochronie dla obcokrajowców.

 
Coraz więcej pojawia się ofert pracy dla emigrantów zarobkowych z europy wschodniej, jest to odpowiedź agencji ochrony na to, że rodacy maja serdecznie dosyć pracy za darmo, na razie nie ma głośnego sprzeciwu firm i instytucji ochranianych przez takie agencje, lecz jaka pewność mogą mieć polskie firmy i instytucje, że pracownicy ochrony rekrutowani za wschodnia granica nie będą parać się szpiegostwem przemysłowym lub zwykłym na rzecz mocodawców w swoich rodzimych krajach? W mojej ocenie, obecny trend byle taniej, byle sztuka, może szybko odbić się czkawkom polskim instytucjom i firmom, albowiem od uwolnienia zawodu coraz częściej do ochrony trafiają osoby, całkowicie niewiadomego pochodzenia i bez przygotowania do pracy w zawodzie, który powinien być traktowany jak zawód zaufania publicznego, bo w końcu pracownicy ochrony narażają życie i zdrowie dla dobra innych.
 

Najazd uchodźców.

 
Jak  wszystkim wiadomo fala imigrantów zalewa Europe.  Oficjalnie uciekają przed wojną, lecz każdy z nas obserwuje z niepokojem doniesienia na temat tego kto idzie i jak po drodze się zachowuje jak również, jak zachowują się oni w ośrodkach dla uchodźców. Pytanie jak to się przełoży na naszą prace? Mam  nieodparte wrażenie, że niestety za te same pieniądze co obecnie staniemy się szpica która bez odpowiednich uprawnień, szkoleń i środków będzie musiała stawić czoła agresji. Z  rzeszy szacunkowo 350-400 tysięcy pracowników ochrony, kwalifikacje na taka okoliczność ma może z 10%, a szkolenia na bieżąco może z 10% z tej garstki elity, która i tak jest już przeładowana obowiązkami. Doprowadziły do tego lata zaniedbań, zaniedbań z każdej możliwej strony, po prostu wyszła z nas nasza wrodzona leniwość kiedy nie czujemy, że ktoś nam się dobiera do tej części ciał gdzie plecy kończą swa szlachetna nazwę, co pokazuje historia naszego narodu.
 Zaniedbania przez lata były w ministerstwach Obrony Narodowej →  ochrona nie wciągnięta w struktury choćby Obrony Cywilnej czy jako odwody dla Wojska Polskiego, Spraw Wewnętrznych →  brak możliwości szybkiego wciągnięcia osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasie pokoju pod komendę Komendantów Wojewódzkich w celu wsparcia działań Policji, Oświaty  → brak konkretnej edukacji pro obronnej, zarówno w czasach pokoju jak i wojny, Zdrowia → notoryczne niedoszacowanie Służb Ratunkowych i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej → bo u nas to ministerstwo jest zawsze anty społeczne, jak można doprowadzić do sytuacji, że człowiek psem dla człowieka bo tak obawia się o utratę pracy na zleceniu bez urlopu, składek na emeryturę i możliwości odchorowania po wypadku w pracy?
Agencji Ochrony, bo tylko nieliczne dbają o odpowiedni poziom, intelektualny i fizyczny swoich pracowników oraz wypracowują same od siebie zasady współpracy ze Służbami Ratunkowymi i Policją.
Firm i instytucji państwowych, ponieważ zazwyczaj jedynym kryterium jest cena i nie ważne, że kontrakt jest wykonywany z kompletnym olaniem SWIZ, przez ludzi bez wiedzy umiejętności i adekwatnego do zadań sprzętu.
Policji, albowiem nie mam pojęcia dlaczego nie sprawuje właściwie nadzoru nad Agencjami ochrony, imprezami masowymi, obiektami obowiązkowej ochrony, ale także nad dyskotekami i klubami nocnymi które nie posiadając koncesji zatrudniają pseudo ochroniarzy a potem dochodzi do tragedii.
NAS drodzy ciecie, albowiem nie szkolimy się odpowiednio, bo nie mamy czasu, pieniędzy i tak dalej, a prawda jest taka, że nie szkolimy się z wrodzonego lenistwa, nauczyłem się ustaw i rozporządzeń 2, 5, 15 lat temu mam prace, płaca słabo ale płacom więc po co mam sam inwestować w szkolenie samego siebie skoro pracodawca nie wymaga. 
Teraz będziemy zbierać żniwo lat zaniedbań, ochrona dworców, portów, ośrodków dla uchodźców, obiektów strategicznych i obiektów handlowych, po mojemu my wszyscy mamy przechlapane jeśli uchodźcy przyjdą do polski. My mamy chronić, lecz nikt nas nie szkolił na taką okoliczność, nikt nie dał nam odpowiednich uprawnień, ani środków do ochrony osób i mienia które mamy chronić.
 

Dobra strona fali imigracyjnej dla ochroniarzy.

 
Elita tego zawodu będzie mogła przebierać niedługo w ofertach pracy za dobre pieniądze.  Każdy w europie kogo będzie tylko stać będzie wynajmował PROFESJONALNĄ ochronę by chronić siebie i rodzinę. Natomiast  majątki i firmy stracą na znaczeniu, powoli zanika podstawa istnienia europejskich społeczeństw – poczucie bezpieczeństwa, co przełoży się na zapotrzebowanie zawodowych  i profesjonalnych ochroniarzy.
 
 
 
A jak wy widzicie branże ochrony w pryzmacie fali imigracyjnej i tego jak nasz kraj jest do niej przygotowany?

Udostepnij post na:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #15 piotr 2017-04-03 20:15
Pytanie, ilu cudzoziemców zatrudni się i za jakie stawki /niekoniecznie godzinowe/? Nasi bliscy sąsiedzi często pracują za wyższe lub podobne pieniądze, wielce prawdopodobne, że pracodawca na czymś tam oszczędza ale zatrudnieni głupcami nie są. Oczywiście mówię tylko o znanych mi prywatnie przypadkach ale nie wiem jaka minimalna kwota wpłynie na to, że obcokrajowiec każe się pracodawcy stuknąć w głowę. Nie wiem też czy nasi za granicą bardzo obniżyli stawki tamtejszym tubylcom bo jednak trochę czasu tam działamy. Chyba, że temat dotyczy zupełnie ale to zupełnie innej narodowości.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #14 Paweł Bilko 2017-04-03 06:51
Zgodzę się, że są lepsze sposoby pozyskiwania informacji niż POF, oraz że powinna być swoboda w podejmowaniu decyzji tylko jakie konsekwencje poniesie AO w przypadku wypływu informacji od klienta np. administracji?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #13 olo 2017-04-02 12:35
Dodając mogę powiedzieć, że jako żebrak przy budynku banku, klient centrum handlowego, mieszkaniec okolicy JW czy innego miejsca mogę być bardziej użyteczny ciemnej stronie mocy niż "Jack Strong" /film/. Niestety nasza zmieniona Ustawa nie jest na czasie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #12 olo 2017-04-02 12:13
Każdy może tak postąpić, tak jak ekipy sprzątające mamy dostęp od kuchni, oraz znamy jak to działa i jest takie niebezpieczeństwo, że zostanie to wykorzystane niezgodnie z prawem ogólnie mówiąc. Jeden zatrudni obcokrajowca ze względu na swój interes ekonomiczny inny tego nie zrobi chociażby z ewentualności jaką podałeś. Niewielu obcych chce zostać naszymi współmieszkańcami na stałe ale motywy pozaprawnego zachowania są różne i dotyczą wszystkich osób chociaż % /moje subiektywne odczucia/ ryzyko jest większe w stosunku do imigrantów ale tutaj wchodzimy "gdybania i ewentualności" a ja mimo wszystko uważam, że wolność decyzji jest ważna a ewentualne konsekwencje są do tej wolności przyporządkowane.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #11 Paweł Bilko 2017-03-28 20:19
Wolność, wolnością ale my pracujemy w branży która ogranicza wolności i swobody w imię bezpieczeństwa. Powiedz mi ilu z obcokrajowców nie podejmie współpracy ze służbami wywiadowczymi lub organizacjami terrorystycznymi dostarczając im informacje do których pracownicy ochrony maja dostęp?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #10 olo 2017-03-28 19:37
Jeżeli spełniają warunki prawne, to proszę bardzo. Dlaczego miałbym traktować obcokrajowców lepiej czy gorzej niż traktują naszych za granicą ? Wolność biznesu jest ? Jest.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #9 Momo 2016-04-09 19:37
i Szydło nie chce imigrantów po ich ekscesach w Paryżu, Berlinie i Brukselce
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #8 Paweł Bilko 2015-11-05 06:17
Oligator nasza dyskusja publiczna prowadzi donikąd dlatego proszę o kontakt mailowy: , być może bez zaśmiecania bloga uda nam się ustalić gdzie leży problem z moim tekstem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #7 Oligator 2015-11-03 11:50
Zwracam uwagę na prawdopodobnie źle zredagowany tekst. Nie interesuje mnie czy to robi osoba po podstawówce czy doktor habilitowany. I tyle. Czy ktoś z tego skorzysta mnie nie interesuje.
Nie jest to kwestia czytania ze zrozumieniem.
Bardzo możliwe że mój iloraz inteligencji nie jest w stanie ustanowić odpowiednich połączeń- ale nawet wtedy trzeba pamiętać że "Ogólnie znaną prawdą jest zasada, że o prostych rzeczach należy mówić prostym językiem, a o trudnych jeszcze prostszym."
Pozdrawiam!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #6 Paweł Bilko 2015-10-31 21:48
Cytuję Oligator:
Paweł Bilko -przeczytaj to jeszcze raz -przecież to nie jest nawet po Polsku. (Akapity nie łączą się ze sobą w logiczną całość w ogóle z niczym się nie łączą)


Ne łącza się w logiczną całość , hmm ciekawe wypunktowanie tego kto odpowiada za burdel jaki mamy w ochronie nie łączy się z czym jak pisze się o ochronie ? Ja zdaje sobie sprawę z tego że nie mam matury, ale żeby wskazywać przyczyny złego stanu rzeczy nie trzeba mieć 15 fakultetów tylko zmysł obserwacji. A czytając nasza dyskusje to odnoszę wrażenie że któryś z nas ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem,, od razu odpowiem sam sobie, że to ja bo w końcu nie potrafię przeczytać tego co napisałem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #5 Oligator 2015-10-31 11:37
Paweł Bilko -przeczytaj to jeszcze raz -przecież to nie jest nawet po Polsku. (Akapity nie łączą się ze sobą w logiczną całość w ogóle z niczym się nie łączą)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #4 Paweł Bilko 2015-10-29 14:34
Cytuję franek:
o to naszemu rzadu chodzilo zeby kraj kulawil pod kazdym wzgledem i udalo im sie perfekcyjnie jak widac

chcesz stać z boku i się przyglądać czy coś z tym zrobić? jak chcesz działać to zapraszam w szeregi PSPO, albo do korzystania ze strony http://wspieram.pspo.eu ,
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 franek 2015-10-29 14:17
o to naszemu rzadu chodzilo zeby kraj kulawil pod kazdym wzgledem i udalo im sie perfekcyjnie jak widac
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #2 Paweł Bilko 2015-10-29 10:24
Cytuję Oligator:
TOALNIE NEIZROZUMIAŁY FRAGMENT:Agencji Ochrony, bo tylko nieliczne dbają o odpowiedni poziom, intelektualny i fizyczny swoich pracowników oraz wypracowują same od siebie zasady współpracy ze Służbami Ratunkowymi i Policją.

Firm i instytucji państwowych, ponieważ zazwyczaj jedynym kryterium jest cena i nie ważne, że kontrakt jest wykonywany z kompletnym olaniem SWIZ, przez ludzi bez wiedzy umiejętności i adekwatnego do zadań sprzętu.

Policji, albowiem nie mam pojęcia dlaczego nie sprawuje właściwie nadzoru nad Agencjami ochrony, imprezami masowymi, obiektami obowiązkowej ochrony, ale także nad dyskotekami i klubami nocnymi które nie posiadając koncesji zatrudniają pseudo ochroniarzy a potem dochodzi do tragedii.Co w tym jest niezrozumiałego?

Że trzonem AO, są ludzie niepełnosprawni, bez kwalifikacji, czy to, że jedna na sto dba o poziom fizyczny i psychomotoryczny swoich pracowników i dba o to by była łączność miedzy POF, a dyspozytorami pogotowia, policji i straży pożarnej?

Albo, że 99 na 100 firm i instytucji ma głęboko w d..e to jak jest wykonywana usługa, przez kogo i jakim sprzętem?

A może jakieś WPA przykłada się do kontroli w AO, klubach nocnych, dyskotekach gdzie pracują często zamiast ludzi z odpowiednim przeszkoleniem i pracujących w oparciu o UoOOiM typowe straszaki na klientów w rozmiarach takich, że łatwiej przeskoczyć jak obejść - przepraszam z tego miejsca wszystkie osoby które mogą się czuć urażone tym, że nie z ich winy muszą wykonywać prace z naruszeniem obowiązującego prawa.

Proszę o nie podnoszenie mi ciśnienia przez ludzi którzy o tej branży nie maja pojęcia. Popracujcie najpierw w branży na różnych stanowiskach, pogadajcie z ludźmi tam pracującymi, z przedstawicielami podmiotów ochranianych i na koniec z policjantami którzy widza jak nawet profesjonaliści w tym zawodzie mają przechlapane dlatego ze nie jest standardem współpraca ochrony z policją.
Dopiero potem piszcie mi że coś jest zrozumiałe albo nie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Oligator 2015-10-29 09:58
TOALNIE NEIZROZUMIAŁY FRAGMENT:Agencji Ochrony, bo tylko nieliczne dbają o odpowiedni poziom, intelektualny i fizyczny swoich pracowników oraz wypracowują same od siebie zasady współpracy ze Służbami Ratunkowymi i Policją.

Firm i instytucji państwowych, ponieważ zazwyczaj jedynym kryterium jest cena i nie ważne, że kontrakt jest wykonywany z kompletnym olaniem SWIZ, przez ludzi bez wiedzy umiejętności i adekwatnego do zadań sprzętu.

Policji, albowiem nie mam pojęcia dlaczego nie sprawuje właściwie nadzoru nad Agencjami ochrony, imprezami masowymi, obiektami obowiązkowej ochrony, ale także nad dyskotekami i klubami nocnymi które nie posiadając koncesji zatrudniają pseudo ochroniarzy a potem dochodzi do tragedii.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Zobacz wszystko od:

Paweł Bilko

Nowe wpisy

Otrzymasz informację o każdym nowym artykule który ukaże się na blogu.

Ostatnie komentarze

 • zbój 17.07.2018 19:39
  sól ziemi, wreszcie ktoś to powiedział otwarcie

  Czytaj więcej...

   
 • gosia 17.07.2018 10:50
  cały ten przepis to wyciagnięcie kasy. To prawda w tym kraju łupi sie nas, to tak jakby każdy ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 10.07.2018 18:56
  A ewentualne zwiększenie godzin do ustawowych nieprzekraczających 50 (Ustawa o ochronie osób i mienia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 10:18
  Jesteśmy rozbici na drobne kawałeczki, gdzieś tam niby zorganizowani w strukturę związku, stowarzyszenia ...

  Czytaj więcej...

   
 • zbój 21.05.2018 09:55
  Aby nie odbiegać od tematu, to nie przypominam sobie odzewu np. ze struktur związkowych chcących robić ...

  Czytaj więcej...